Free U.S. Shipping , No Minimum! Customer Service: desertandstone@gmail.com

Handcrafted Jewelry designed to express individuality and elevate personal style.

Made by Tessa Garrett in Tucson, AZ

Spring Collection

  • Opal Bracelet
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Floral Cross
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    $25.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spring Book Shelves
    Regular price
    $36.00
    Sale price
    $36.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Daisy Studs-Gold
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Multi Colored Butterfly Dangles
    Regular price
    $28.00
    Sale price
    $28.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Zig Zags- Lilac
    Regular price
    $28.00
    Sale price
    $28.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spring Flora
    Regular price
    $26.00
    Sale price
    $26.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Floral Printed Hoops
    Regular price
    $25.00
    Sale price
    $25.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cotton Candy Sky Daggers
    Regular price
    $22.00
    Sale price
    $22.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • The Olivia Huggie Pack
    Regular price
    $28.00
    Sale price
    $28.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spring Botanicals- Green
    Regular price
    $24.00
    Sale price
    $24.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spring Botanicals- Lilac
    Regular price
    $24.00
    Sale price
    $24.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Your New Fav Hoops- Gold
    Regular price
    $22.00
    Sale price
    $22.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Your New Fav Hoops- Silver
    Regular price
    $22.00
    Sale price
    $22.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out